Dorpsvisie 2040

Bron MooiRooi

In het najaar van 2023 is de dorpsraad begonnen aan het schrijven van een nieuwe visie.
Toen de gemeente de mogelijkheid bood om met een financiële bijdrage een nieuwe dorpsvisie te schrijven, werd er niet getwijfeld. Veel van de huidige visie (uit 2016) en later toegevoegde speerpunten werd gerealiseerd, waardoor het tijd werd voor nieuwe stippen aan de horizon. “De visie is voor onszelf een goede leidraad in gesprekken en in acties die we willen oppakken”, Je bent dan pro-actiever bezig, in plaats van reactief.”

Aangevuld met een tweede subsidie, verkregen vanuit de regiodeal NoordOost Brabant, gingen we daarom aan de slag met Bureau Buitenlijn, een partij die ondersteuning biedt bij maatschappelijke vraagstukken. Er werd een participatietraject gestart, waaraan ook Zijtaart en Boerdonk deelnamen om tot eigen dorpsvisies te komen. Tijdens verschillende sessies werden meningen en ideeën van diverse inwoners geïnventariseerd. De betrokkenheid was groot: We zijn trots op de manier waarop we het met elkaar hebben gedaan.

Vijf thema’s
De input werd in vervolgsessies besproken, waarna Bureau Buitenlijn in samenspraak met de dorpsraad tot een twintig pagina’s tellend document kwam. Het fundament daarvan wordt gevormd door de ‘3 L’s’: levensvatbaarheid, leefbaarheid en levendigheid. Vijf onderliggende bouwstenen beschrijven de belangrijkste opgaven: (samen)wonen, ontmoeten, bereikbaarheid, groen en bedrijvigheid. Voor elk van die thema´s zijn aandachtspunten geformuleerd, die verder zijn uitgewerkt in eerste acties waarmee men aan de slag kan.

Bijeenkomst is startsein voor uitvoering
Een bijeenkomst op 17 april 2025 met het college, raadsleden en beleidsmedewerkers vormde het startpunt om de plannen te gaan uitvoeren. Nu begint het échte werk en zal er worden afgestemd welke zaken er als eerste worden opgepakt. Vervolgens zijn de plannen in juni 2025 aan de inwoners gepresenteerd. We hopen onze dorpsgenoten te kunnen motiveren om hun steentje bij te dragen in de uitvoering: “We willen vooruit en gaan er positief mee aan de gang. Dan gaat het ook goedkomen.” Doet u ook mee?

Klik hier voor de dorpsvisie Olland 20240