24 maart 2025; Geannuleerd door te weinig belangstelling!
De documentaire Meierijstad, Kroniek van een Stad in Wording? bestaat uit drie delen:
DEEL 1: VERANDERING
Dit deel gaat over processen uit het verleden die de vermeende identiteiten van gemeenschappen hier in Meierijstad mede bepaald hebben. Processen zoals het graven van de Zuid-Willemsvaart, het opbloeien van de coöperaties en de groei van industrieën in onze regio. En natuurlijk de invloed van WO 2. Duiders in dit eerste deel zijn de historici Christ Klep en Rolf Vonk en Hanneke Gelderblom die als kind ondergedoken zit in Eerde.
DEEL 2: TRANSITIE
In dit deel proberen we duidelijker te krijgen; hoe gaan we nu verder. Verder met iets waar in feite ’n mentaliteitsverandering voor nodig is. Belangrijk daarbij is dat we als mensheid denken dat we ons op ’n hoogtepunt wanen maar in werkelijkheid is er slechts sprake van naglans van iets dat al lang gepasseerd is. In ‘Meierijstad, Kroniek van ‘n Stad in wording?‘ komen meningen aan bod over dat ‘hoe nu verder’ van politici, ondernemers en vrijdenkers. Bestuurders zoals de burgemeesters Kees van Rooij, Ina Adema, Jetty Eugster en wijlen Peter Maas en de Commissaris van de Koning(in) Wim van der Donk.
De ondernemers Herman Molenaar, Joan Hanegraaf en Hein van Berkel. En de vrijdenkers Floris Alkemade, Zr. Germana van Ravenstein, Leon Moonen en Daan Roovers.
DEEL 3: TRANSFORMATIE
In dit deel wagen we ’n blik in de toekomst. Hoe willen wij dat onze gemeenschappen eruitzien als onze kinderen net zo oud zijn als wij nu? Welke lessen kunnen we trekken uit het verleden en het nu. Aan het woord komen wederom Floris Alkemade, Herman Molenaar, Kees van Rooij en Daan Roovers. Verder Barbara Brouwer, architect Hans van den Tillaart en de stedenbouwkundigen Joost van den Hoek en
Winy Maas.
Zo ontstaat ’n zeer breed beeld van het verleden, het nu en de toekomst van Meierijstad. Hopelijk zetten positieve maar ook minder positieve uitspraken hierin mensen aan het denken. We willen graag dat u ruimte maakt in uw hoofd om hetzelfde anders te bekijken.
De 3 hoofdstukken in het kort:
Deel 1: Focus op historische processen die onze identiteit gevormd hebben
Deel 2: Verkent de huidige situatie en toekomstige uitdagingen
Deel 3: Hoe is het in de toekomst: Werken, wonen en leven in Meierijstad
Waar en wanneer te zien.
Agenda www.kroniekmeierijstad.nl
Reserveringen https://www.kroniekmeierijstad.nl/reserveringen/
